Torbalı Kaymakamlığı Tarafından Hazırlanıp 211.513,00 Euro Hibe Alan VRforDrugRehabilitation Projesi Start Aldı

Torbalı Kaymakamlığı tarafından hazırlanıp 211.513,00 Euro hibe alan VRforDrugRehabilitation projesi start aldı.
Torbalı Kaymakamlığı Sosyal Etüt ve proje Merkezi koordinatörlüğü ve Türkiye’den İzmir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Ege Üniversitesi Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü ile İspanya’dan Psious, Portekiz’den Innovative Prison Systems ve Romanya’dan European Strategies Consulting ortaklarının yer aldığı VRforDrugRehabilitation projesinin Kick Off Meeting (Başlangıç Toplantısı) yapıldı.
Yapılan toplantıda projede yer alan her bir ortak tarafından yapılması gereken faaliyetler ve yapılacak faaliyetlerin raporlama dönemleri ile proje süresince izlenecek yol ve yöntemler değerlendirildi.
Denetimli Serbestlik yükümlüsü olan 18-30 yaş arasındaki madde bağımlılığı yükümlüsü olan bireyler için Sanal Gerçeklik Teknolojisi kullanılarak yeni bir rehabilitasyon sistemi geliştirmenin amaçlandığı proje süresince kullanılacak sanal gerçeklik teknolojisi için yurtdışı ortaklarının tecrübelerinden faydalanılacağı değerlendirildi.
Projede yer alan tüm ortaklar Kick Off Meeting (Başlangıç Toplantısı) birinci gün sonunda Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel OTCU’yu ziyaret etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir